• pictura-catedrala-munchen.jpg
  • pictura-catedrala-munchen0.jpg
  • pictura-catedrala-munchen2.jpg
  • pictura-catedrala-munchen3.jpg
  • pictura-catedrala-munchen4.jpg
  • pictura-catedrala-munchen5.jpg
  • pictura-catedrala-munchen6.jpg
  • pictura-catedrala-munchen7.jpg
  • pictura-catedrala-munchen8.jpg
  • pictura-catedrala-munchen9.jpg

În ziua de Sâmbătă, 16 august 2014, obştea Mănăstirii „Sfinţii Martiri Brâncoveni“ de la Centrul Mitropolitan din Nürnberg vă invită să participaţi la praznicul de cinstire a ocrotitorilor săi - Sfinţii Martiri Constantin Vodă Brâncoveanu, împreună cu fiii săi, Constantin, Ştefan, Radu, Matei şi sfetnicul Ianache Văcărescu.
După săvârşirea Sfintei Liturghii (care va începe la orele 9:45) vom săvârşi Slujba de Pomenire a tuturor voievozilor români şi a regilor României, apoi sunteţi invitaţi în sala de festivităţi la o expoziţie de fotografii reproduse după ctitoriile brâncoveneşti.
În încheiere, toţi cei prezenţi sunt invitaţi la o prăjitură şi cafea.

 

Vã aşteptãm cu drag!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Caută în site

construimcatedrala.ro