• pictura-catedrala-munchen.jpg
  • pictura-catedrala-munchen0.jpg
  • pictura-catedrala-munchen2.jpg
  • pictura-catedrala-munchen3.jpg
  • pictura-catedrala-munchen4.jpg
  • pictura-catedrala-munchen5.jpg
  • pictura-catedrala-munchen6.jpg
  • pictura-catedrala-munchen7.jpg
  • pictura-catedrala-munchen8.jpg
  • pictura-catedrala-munchen9.jpg

Anunț: pelerinaj în Grecia, 6-11 noiembrie 2017

 

Centrul de pelerinaje „Sf. Kilian“ al Arhiepiscopiei Ortodoxe Române a Germaniei, Austriei și Luxemburgului organizează în perioada 6-11 noiembrie a.c. un pelerinaj în Grecia, care include un popas de trei zile la mănăstirile din Sf. Munte Athos, pelerinaj la Sf. M. Mc. Dimitrie (Tesalonic), precum şi la Sf. Ier. Nectarie din Eghina, Sf. Ioan Rusul şi Sf. Efrem cel Nou (Atena).

 

  PROGRAM:

L, 6 noiembrie: plecare din Frankfurt; aterizare la Tesalonic, cazare la hotel;

M, 7 noiembrie-J 9 noiembrie: bărbaţii vor participa la un pelerinaj la mănăstiri din Sfântul Munte; femeile vor participa la un pelerinaj în Tesalonic şi în apropierea oraşului;

J, 9 noiembrie seara: sosire la Atena şi cazare la hotel;

V, 10 noiembrie dimineaţa: călătorie la Eghina, la moaştele Sfântului Ierarh Nectarie; după-amiaza: popas la Sf. Ioan Rusul;

S, 11 noiembrie dimineaţa: popas la moaştele Sf. Efrem cel Nou; după-amiaza decolare de pe aeroportul din Atena şi aterizare la Frankfurt.

Preț informativ: 4o0 Euro/persoană. Pentru înscriei și alte informații, vă rugăm să contactați pe coordonatorul pelerinajului, părintele protosinghel Ghelasie Păcurar (telefon: 0176-22947418; e-Mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.)

construimcatedrala.ro