Düsseldorf – proiectului parohial „Ceaiul de la ora 5”

Duminică, 29 octombrie 2023, în cadrul proiectului parohial „Ceaiul de la ora 5”, am avut deosebita bucurie de a afla secretele unei inimi sănătoase de la doamna doctor docent Raluca Mincu, care activează la Clinica Universitară din Essen.
Informațiile extrem de utile, prezentate într-o manieră remarcabilă, au adus mare folos participanților, oferindu-le o imagine de ansamblu, bine întemeiată științific, despre îngrijirea inimii.
De asemenea răspunsurile la întrebări au lămurit aspecte esențiale legate de prevenția bolilor cardiace și au accentuat responsabilitatea pe care o avem vizavi de sănătatea trupească.
Părintele protoiereu Iosif Cristian Rădulescu a mulțumit doamnei doctor docent Raluca Mincu pentru înalta ținută a prezentării și pentru căldura cu care a însuflețit și motivat participanții să se îngrijească atât de sănătatea inimii trupești cât și de sănătatea inimii duhovnicești.
A consemnat Părintele protoiereu Iosif Cristian Rădulescu