A X-a Întâlnire ATORG – Freiburg 2017

În 29 septembrie-1 octombrie 2017 a avut loc, la Freiburg, a zecea reuniune anuală a Asociației Tinerilor Ortodocși Români din Germania. Invitatul din acest an a fost părintele diacon dr. Sorin Mihalache (Universitatea din Iași), care a încântat audiența cu o conferință despre creația lui Dumnezeu, științele moderne și modul în care cercetarea științifică poate să îl întărească pe creștinul contemporan în credință. Peste 150 de tineri români din Germania, Austria, Anglia, Elveția dar și invitați din România au participat la întâlnirea aniversară. Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Serafim, reuniunea a fost organizată la Freiburg, cu sprijinul parohiei românești „Sf. Mina” din orașul de la poalele Munților Pădurea Neagră. 

Emisiune Trinitas TV 2017, Realizator: Iulian Bobârnea, www.atorg.de. Înregistrare disponibilă pe canalul Youtube al Centrului Bisericesc München