Invitație la spectacol de Crăciun în Augsburg

Parohia Ortodoxă Română „Sf. Arhidiacon Ștefan” – Augsburg împreună cu familia Hada din orașul Pöttmes, au bucuria de a organiza primul spectacol popular românesc în Augsburg, în preajma marii sărbători a Nașterii Domnului Iisus Hristos.

Spectacolul va cuprinde colinde interpretate de corul de copii „Clopoței” al parohiei „Sf. Ștefan”, grupul folcloric „Iezerul” din Ighiu (jud. Alba) și corul „Ciprian Porumbescu” din Suceava, precum și dansuri performate de ansamblul de dansuri populare „Alba Carolina” din Alba Iulia.

Acest moment sărbătoresc va avea loc vineri, 11 decembrie, începând cu orele 18:00 la sala parohială, situată în Don-Bosco-Platz nr. 3, 86161 Augsburg.

O a doua reprezentație are loc duminică, 13 decembrie, începând cu orele 16:00 în piața centrală (Marktplatz) din fața primăriei orașului Pöttmes.

Organizatorii vă așteaptă cu drag să le fiți alături!