Invitaţie la concert de colinde al coralei „Armonia” la München și Ulm

  

 Parohiile „Nașterea Domnului” din München și „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Ulm vă invită cu drag la concertele de colinde „O ce veste minunată” susţinute de Corul „Armonia“ al Parohiei müncheneze:

  • Sâmbătă 19 decembrie, orele 17: Nikolauskapelle, Unterkirchberger Str. 2, 89079 Ulm–Wiblingen
  •  Duminică, 20 decembrie 2015, orele 13:45 biserica St. Willibrord, Blumenstraße 36, 80331 München

 

 

 

Corul „Armonia“ al Parohiei Ortodoxe Române „Nașterea Domnului” din München a fost înființat în anul 2004 la inițiativa unui grup de credincioși ai parohiei, impulsionați de către Părintele Mircea Basarab.

 De la începuturile sale și până astăzi, corul a fost și este dirijat de către Domnul Ciprian Munteanu, absolvent al Seminarului Teologic Ortodox Român de la Mănăstirea Neamț și al Facultății de Teologie din cadrul Universității Iași.

 Mai multe detalii găsiţi pe pagina de internet a Parohiei