Pelerinaj în Grecia, de sărbătoarea Sf. Nectarie

 

Parohia „Sf. Ap. Andrei” din Würzburg organizează, în 6-11 noiembrie 2022 un mini-pelerinaj în Grecia, de sărbătoarea Sfântului Ierarh Nectarie din Eghina. Acesta include momente de rugăciune și închinare la următoarele mănăstiri:

 

– mănăstirea „Sf. Treime” din Eghina și închinare la moaștele Sfântului Nectarie din Eghina  și participare la hram;

– biserica din Prokopias, insula Evvia și închinare la moaștele Sfântului Ioan Rusul;

– mănăstirea Nea Makri din Atica și închinare la moaștele Sfântului Efrem cel Nou;

– complexul mănăstiresc Meteora.

Preț informativ: 450 Euro/persoană. Pentru înscrieri și alte informații, vă rugăm să contactați pe coordonatorul pelerinajului, părintele protosinghel Ghelasie Păcurar (telefon: 0176-22947418; e-Mail: ghelasie.pacurar@yahoo.com)