Programul parohial „Primul meu ghiozdan”, la Bremen

„Dăruind vei dobândi” (părintele Nicolae Steinhardt) 
 

 Cu ocazia începerii noului an școlar, în cadrul programului parohial „Primul meu ghiozdan”, Parohia „Sf. Ier. Luca al Crimeei” din Bremen a reușit să trimită în România, la școala din satul Viile, județul Galați, 50 de ghiozdane cu rechizite școlare.

 Ghiozdanele au foast dăruite tuturor copiilor din clasele 1-4, astfel ca,  la început de an școlar toți micii școlari să se poată bucura din plin de acest nou început. Pe această cale părintele Marius Cristea, mulțumește enoriașilor care s-au implicat în acest proiect și cadrelor didactice de la școala Viile, în frunte cu doamna învățătoare Sofica Bercea.

Tot în această perioadă, parohia Bremen, a reușit să strângă peste o tonă de îmbrăcăminte și încălțăminte pentru  Asociația „Pro Vita” de la Valea Plopului.

 

A consemnat PC Prot. Marius Cristea