Tinerii ATORG la Hramul Sfântului Siluan în Tübingen, împreună cu PS Macarie

Duminică, 24 septembrie, l-am simțit pe Dumnezeu mai aproape ca niciodată. Am participat cu toții la Sfânta Slujbă în Parohia Tübingen, care în această zi însorită ṣi-a sărbătorit hramul alături de noi. Vizita Preasfințitului Părinte Macarie ṣi cuvântul Lui de învățătură ne-a umplut inimile de bucurie!

După Slujbă, am stat cu toții la masă ṣi ne-am cunoscut mai bine, râzând (fiecare, rând pe rând, a spus câte ceva depre sine, având un pachet de ṣervețele în mână). De la întrebări de introducere am vorbit ṣi despre Dumnezeu, mulțumindui că ne-a adus împreună!
După amiaza, Preasfințitul Macarie a ținut o conferință despre viața noastră întru Hristos, iar la finalul zilei ne-a dat autografe pe cărțile de rugăciune aduse de Preasfinția Sa ṣi ne-a cuprins într-o îmbrățiṣare caldă de rămas bun.

A fost o zi minunată, care ne-a dat câteva lecții pentru suflet ṣi prietenii noi! De-abia aṣteptăm ṣi următoarele întâlniri!

Elena Axinte, ATORG