Ziua mamei, sărbătorită la Düsseldorf

Duminică, 10 martie 2024, a avut loc tradiționala serbare a primăverii a copiilor din parohia Düsseldorf. Organizată cu multă dăruire de doamna profesoară Ioana Pașca, cu sprijinul doamnei profesoare Miruna Sandu și al domnului Cezar Dima, tenor al operei din Düsseldorf, serbarea a adus multă bucurie celor prezenți.
Întreg programul, care a constat în cântece și poezii dedicate mamei și primăverii, a pus în valoare talentele artistice ale copiilor și le-a oferit contextul necesar pentru a simți dragostea și aprecierea celor mari și apartenența la comunitatea noastră de credință.
Părintele protoiereu dr. Iosif Cristian Rădulescu le-a mulțumit copiilor, organizatorilor și părinților care au făcut posibilă această sărbătoare încărcată de emoție.
Știre și imagini preluate de pe pagina Facebook a Parohiei Ortodoxe Române din Düsseldorf