• pictura-catedrala-munchen.jpg
  • pictura-catedrala-munchen0.jpg
  • pictura-catedrala-munchen2.jpg
  • pictura-catedrala-munchen3.jpg
  • pictura-catedrala-munchen4.jpg
  • pictura-catedrala-munchen5.jpg
  • pictura-catedrala-munchen6.jpg
  • pictura-catedrala-munchen7.jpg
  • pictura-catedrala-munchen8.jpg
  • pictura-catedrala-munchen9.jpg

Din darul lui Dumnezeu, având în vedere condițiile meteo favorabile, la 10 ianuarie  au fost reluate lucrările la Așezământul Bisericesc din München. Pe șantier lucrează momentan 3 ingineri, un inginer-topometrist, un macaragiu și 17 muncitori calificați. S-a montat și luat în funcțiune macaraua turn. S-a decofrat radierul bisericii (corpul A). Calitatea betonării se dovedește ca fiind foarte bună, fără segregări, cuiburi, etc. La partea de sud a corpului A, s-a cofrat interiorul peretelui de la subsol și s-a montat cca. jumătate din armătura aferentă.

 Totodată s-au continuat lucrările la clădirea mănăstirii (corpul C). Acolo s-a amorsat stratul de egalizare și s-a aplicat izolația hidrofugă, peste care s-a pus stratul de protecție. Apoi s-au cofrat laturile și s-a montat armătura radierului, urmând ca betonarea să aibă loc săptămâna viitoare.Ediţie a emisiunii "Bucuriile vieţii", transmisă de Trinitas Tv în 25 ianuarie. Realizator: Iulian Bobîrnea

Cei care doresc să afle mai multe despre proiectul viitorului Așezământ, precum și modul în care pot contribui la el, sunt rugați să acceseze pagina de internet: http://cbrom.de/nou/ro/

Ajutorul Dumneavoastră poate fi făcut prin donații simple sau regulate (Dauerauftrag) în contul:


Beneficiar: Rum. Orth. Metropolie - Kirchenzentrum München

IBAN: DE76 7509 0300 0005 1307 35

BIC: GENODEF 1M05

Scopul: Kirchenbau / Pentru construirea bisericii

Adresa băncii: Liga Bank, Dr. Theobald-Schrems-Str. 3, 93055 Regensburg

Articol și foto preluate de pe pagina de internet www.cbrom.de

 

Caută în site

construimcatedrala.ro