Invitație la concert în München, 22 februarie 2014

Parohia „Nașterea Domnului“ din München invită credincioșii și prietenii Parohiei (din München și împrejurimi) la un concert de pricesne și cântece patriotice. Concertul va avea loc sâmbătă, 22 februarie 2014, de la orele 18 în biserica Sf. Willibrord din München (Blumenstrasse 36, 80331 München) și va fi susținut de către cenaclul „Lumină lină” din Sibiu, condus de către părintele Cătălin Dumitrean, director al Radio-ului Trinitas pe tot Ardealul.

La manifestare și-a anunțat prezența și domnul Ciprian Olinici, Director general al Radio-ului Trinitas și Consilier patriarhal.

Manifestarea se va desfășura cu binecuvântarea ÎPS Dr. Serafim Joantă, Arhiepiscop și Mitropolit al Mitropoliei Ortodoxe Române pentru Europa Centrală și de Nord. Mai multe amănunte legate de desfășurarea acestui eveniment se pot obține de la părintele paroh Alexandru Nan (08131 372 83 36 sau 0152 599 751 44).

Vă așteptăm cu drag!