Daruri de la Viena, pentru 121 de copii de la Așezământul „Sf. Ier. Leontie” din Rădăuți

Credincioșii Parohiei „Sf. Voievod Ștefan cel Mare” din Viena, la apelul părintelui paroh Emanuel Nuțu s-au mobilizat pentru o acțiune de binefacere: marți 29 noiembrie, darurile lor în preajma Crăciunului au fost trimise pentru a bucura 121 de copii de la Așezământul „Sf. Ier. Leontie” de la Rădăuți.

 

Părintele Emanuel notează, pe pagina Facebook a Parohiei vieneze: „Nădăjduim că darurile trimise vor aduce în sufletele acelor copii o rază de lumină și un strop de bucurie. De asemenea, avem speranța că în sufletele copiilor care au pregătit împreună cu părinții cadourile frumos ambalate se va așeza de-a pururi dorul și dragostea de a face fapta cea bună.”

 
În încheiere, Sfinția sa adresează mulțumiri maicii starețe Ecaterina pentru buna colaborare, domnului Marcu Anton, pentru asigurarea transportului acestor pachete, credincioșilor pentru dărnicie și doamnei preotese Diana Nuțu pentru inițierea și coordonarea acestui proiect caritabil.

Știre și imagini preluate de pe pagina Facebook a Parohiei „Sf. Ștefan cel Mare” din Viena.