Înscrieri pentru taberele de spiritualitate ortodoxă și limba română “Bucuria Prieteniei” – 2024

S-a dat startul înscrierilor pentru participarea copiilor și tinerilor la taberele de spiritualitate ortodoxă și limba română “Bucuria Prieteniei”, edițiile a IV-a și a V-a, organizate pentru parohiile Mitropoliei Ortodoxe Române a Germaniei, Europei Centrale și de Nord.
Pentru 50 de copii din Mitropolia noastră, cu vârsta cuprinsă între 8-16 ani, sunt organizate anul acesta două tabere, una în Austria și una în România:
  • Ediția a V-a, 29 mai – 2 iunie 2024, Seitenstetten, Austria;
  • Ediția a VI-a, 7 iulie -14 iulie 2024, Nemțisor (Jud. Neamț) România.
Copiii au ocazia, într-un cadru natural minunat și de prietenie creștină, să participe la numeroase ateliere de creație (pictură, icoană, muzică, teatru, foto), ateliere sportive, ateliere de cateheză, jocuri și concursuri pregătite de voluntari foarte dăruiți și cu multă experiență!
Pentru detalii și înscrieri îl puteți contacta pe pr. Răzvan Gasca, directorul taberei, la numărul de telefon 0043 699 17289422 sau pe adresa de e-mail: pr.razvangasca@gmail.com

Pentru fotografii din edițiile anterioare puteți accesa adresa: https://www.facebook.com/share/p/FS8qp7aB5AhB69Ti/?mibextid=WC7FNe

Vă așteptăm cu drag!