Invitație la Hramul de toamnă al Parohiei „Sf. Cuv. Parascheva” – Bamberg

 Parohia Ortodoxă Română „Sfânta Cuvioasă Parascheva” și „Sfinții Mucenici Kilian, Kolonat și Totnan” din Bamberg vă invită cu bucurie la hramul de toamnă în data desâmbătă, 15 octombrie, orele 10.30.

Preasfințitul Părinte Dr. Sofian Brașoveanul, alături de un sobor de preoți, va sluji Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie. Răspunsurile liturgice vor fi oferite de Corul „Sf. Martiri Brâncoveni” al Catedralei din Nürnberg, dirijat de protopsalt dr. Claudiu Pătrașcu.

 

Pentru toți cei prezenți va fi organizată o mică agapă după Sfânta Liturghie. Vă rugăm să vă luați timp, pentru că dorim să ne cunoaștem mai bine unii cu alții, să aflăm mai multe despre comunitate și despre sfânta ocrotitoare. Pentru o mai bună organizare, vă rugăm să confirmați participarea prin înscrierea pe listele existente în biserică, prin sms sau telefon (0176/38004659).

Ne bucurăm pentru fiecare român ce ni se va alătura!

 Preot Ionuț Păun