Personal pedagogic pentru noua noastră grădiniță din Leipzig

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, anul acesta, probabil în luna aprilie, în cadrul complexului Parohiei Ortodoxe Române „Sfântul M. Mc. Gheorghe” din orașul Leipzig își va începe funcționarea prima grădiniță creștin ortodoxă aflată în proprietatea și administrarea completă a Mitropoliei noastre. Aceasta va avea o capacitate de 105 locuri, din care 30 pentru copii de creșă și 75 pentru copii de grădiniță.

Este pentru mine o mare bucurie faptul că vom avea în viitor prilejul să oferim copiilor noștri din orașul Leipzig și împrejurimi o educație bazată pe valorile credinței noastre creștin ortodoxe!

Pentru ca aceasta să fie posibil avem însă nevoie și de ajutorul și implicarea dumneavoastră!

Căutăm în continuare personal pedagogic pentru viitoarea noastră grădiniță.

În acest sens, vă rog din inimă, pe cei dintre dumneavoastră care aveți experiență pedagogică și ați putea lucra în viitoarea grădiniță, să nu ezitați să luați legătura în acest sens cu echipa de management: doamna Pia-Maria Jeleva (directoarea grădiniței), domnul Nico Lorenz (managerul grădiniței), domnul Michael Völker (consilierul financiar) și părintele Ioan Forga (preotul paroh din Leipzig), cei care de mai mulți ani, cu binecuvântarea noastră, lucrează la acest proiect (informații de contact găsiți mai jos). Chiar dacă socotiți că nu îndepliniți toate condițiile necesare pentru angajare, vă rog să luați totuși legătura cu cei de mai sus, care vă stau la dispoziție cu toate informațiile și sprijinul necesar!

Vă rog în acest sens să faceți cunoscut în cercul dumneavoastră de prieteni proiectul grădiniței din Leipzig, cel mai simplu prin postarea mai departe a acestei știri pe pagina dumneavoastră de Facebook și în grupurile dumneavoastră de WhatsApp.

Așa cum trimitem mai departe informații și felicitări cu diverse ocazii, vă rog să facem și acum cunoscut proiectul primei grădinițe a Mitropoliei noastre din Germania! Este foarte important să popularizăm acest proiect!

Informații detaliate despre proiect, oferta de posturi pedagogice și datele de contact le găsiți aici:

Pagina de internet: kita-heiliger-georg.de

Adresă de email: leitung@kita-heiliger-georg.de

Vă mulțumesc tuturor!

Al dumneavoastră cu binecuvântare,

Mitropolitul Serafim