Slujbă de pomenire la Bonn și Düsseldorf, pentru persoanele decedate în incendiul de la clubul „Colectiv”

Sâmbătă, 31 octombrie 2015, credincioșii din parohia Bonn alături de părintele paroh Cătălin Preda, părintele profesor Constantin Necula, sosit aici pentru o conferință duhovnicească, și părinții împreună slujitori s-au rugat pentru sufletele tinerilor morți în incendiul din clubul „Colectiv” din București.
Duminică, 1 noiembrie 2015, marcați de această tragedie, și credincioșii din parohia Düsseldorf și-au unit glasurile de rugăciune în Sfânta Liturghie împreună cu părintele profesor Constantin Necula și părintele protopop Iosif-Cristian Rădulescu pentru odihna acestor tineri care au sfârșit în mod tragic și pentru vindecarea celor care se află în spitale, în urma acestui accident.

Dumnezeu să le așeze sufletele în lumină și odihnă sfântă!