Sărbătoare de Sfântul Nicolae la Düsseldorf

 

Dumincă, 5 decembrie 2021, după Sfânta Liturghie, a avut la Parohia „Sf. Treime” și „Sf. Ier. Nicolae” din Düsseldorf Serbarea Tradițională a Copiilor de Sfântul Nicolae, patronul spiritual al comunității.

 

Copiii parohiei, susținuți de doamna profesoară Ioana Pașca și doamna profesoară Simona Pop precum și de părinți, au realizat un program de colinde și poezii religioase. Atmosfera deosebită a fost asigurată atât de candoarea sufletelor copiilor cât și de bucuria cu care și-a pregătit fiecare copil contribuția la sărbătoarea Sfântului Nicolae. Evenimentul a fost un moment înălțător care a adeverit încă o dată că bucuria intră în inimile noastre doar atunci când ele sunt dispuse să împărtășească bucuria celorlalți. 

Pr. Prot. Iosif Cristian Rădulescu