Seminar dedicat adolescenților în Parohia Düsseldorf

În weekend-ul 17-18 februarie 2024 parohia Düsseldorf a avut bucuria de a o avea în mijlocul ei pe doamna profesoară dr. Cristina Benga.
Doamna prof. dr. Cristina Benga a susținut un seminar dedicat adolescenților parohiei noastre, în care aceștia au avut ocazia de a reflecta relația lor cu părinții și de a găsi soluții pentru îmbunătățirea acestei relații.
Și adulții s-au bucurat de îndelungata experiență a doamnei profesoare dr. Cristina Benga. În cadrul întâlnirilor catehetice „Ceaiul de la ora 5”, doamna dr. Cristina Benga a susținut o prezentare pe tema Relocării, abordând aspecte esențiale ale fenomenului de migrație.
Ambele evenimente au adus mare bucurie și folos participanților.
Părintele protoiereu dr. Iosif Cristian Rădulescu a mulțumim doamnei profesoare dr. Cristina Benga pentru deosebitul efort și pentru contribuția de înaltă ținută academică la formarea sufletească a participanților.
A consemnat Pr. Prot. dr. Iosif Cristian Rădulescu, Düsseldorf