Soția Arhidiaconului Martin H. Lissmann a trecut la cele veșnice

După o scurtă dar grea boală de plămâni, doamna Renate Maria Lissmann, soţia Părintelui Arhidiacon Martin H. Lissmann de la Köln, a trecut la Domnul în pace, în jurul orei 2.00 în dimineaţa zilei de 18 februarie 2020. Doamna Lissmann a putut primi Sfintele Taine chiar în seara anterioară în jurul orei 21:30 din mâna Părintelui Emanuel Mitu.

Slujba de înmormântare va avea loc joi, 27 februarie 2020, în biserica Parohiei românești „Toți Sfinții” – Sankt Elisabeth, Elisabeth-Bräuer-Str. 48, 51065, Köln-Mülheim, între orele 11:00 şi 12:00 Uhr, după care trupul neînsufleţit va fi depus în Cimitirul Bisericii Sankt-Elisabeth, 51065, Köln-Mülheim, aflat în apropiere, la intersecţia străzilor Graf-Adolf-Str. şi Sonderburger Str.

Adresa unde se va ţine masa de pomenire va fi comunicată la biserică.

Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Serafim și slujitorii de la Centrul Mitropolitan sunt alături de Părintele Martin și familia sa, pomenind în rugăciuni pe roaba lui Dumnezeu Renate Maria. Dumnezeu să o ierte și să o așeze în ceata drepților!